Vruty RAPI-TEC

Vruty RAPI-TEC® 2010 představují novou generaci vrutů, která přináší ve srovnání s běžnými vruty uživatelský komfort a lepší užitné vlastnosti. Hluboká drážka pro bit usnadňuje a urychluje bezpečnou práci. Drážky pod hlavou snadno zahloubí vrut a velmi ostrá špička zajistí rychlé zakousnutí vrutu do materiálu. Dvouchodý závit dává vrutům mnohem vyšší rychlost zašroubování, což přináší velkou úsporu pracovního času. Dvojnásobná vrstva zinku zvyšuje odolnost proti korozi. Speciální kluzný povlak snižuje odpor proti zašroubování a umožní použití bez předvrtání do veškerého konstrukčního řeziva, OSB a MDF desek, dřevotřísek, překližek a dalších.

Přednosti vrutu

- Používají se bez předvrtání = úspora pracovního času/nákladů na zhotovení spoje.

- Dvojnásobná rychlost zašroubování vrutu = další úspora pracovního času/nákladů.

- Konstrukcí vrutu je ještě více snížen odpor vůči zašroubování = uživatelský komfort, šetrnost k převodovkám pracovních nástrojů.

- Vyšší pevnost – možné snížení počtu zhotovovaných spojů oproti běžnému spojovacímu materiálu = úspora pracovního času/nákladů.

- Kvalitní spoj – spoj se neuvolňuje, vysoká svěrná síla ve spoji, vysoká ochrana proti korozi.

- Jednoduché použití a maximální pracovní komfort pro pracovníky.

 

Popis vrutu

- Ostrá jehlová špička – usnadňuje zakousnutí vrutu do materiálu. Pro zakousnutí postačuje mírný přítlak.

- Dvouchodý závit – dává vrutu vysokou rychlost zašroubování a přitom zachovává vysokou úroveň vytrhávacích sil závitů z materiálu.

- Druhý chod závitu je odložený, aby byla zachována jehlová konstrukce špičky. Druhý chod závitu se zakusuje do materiálu, až je vrut veden prvním chodem závitu.

- Částečný závit umožňuje přitažení připojovaného dílu.

- Spirálová drážka přes závit minimalizuje tříštění materiálu.

- Frézující závit snižuje tření na dříkové části vrutu při zašroubování – při použití bez předvrtání se vytlačený materiál snaží vrátit na původní místo. Frézující závit odfrézuje materiál, který by jinak vyvozoval vysoké tření a dřík klouže materiálem s minimálním třením.

- Zápustná hlava s 6 drážkami pod hlavou, které usnadňují zapuštění zápustné hlavy vrutu do materiálu.

- Drážka (pohon) Torx (Tx) – precizně přenáší krouticí moment potřebný na zašroubování vrutu. Drážka Tx minimalizuje riziko vyklouznutí šroubovacího nástavce anebo proklouznutí nástavce v drážce.

- Galvanický zinek se žlutým chromátem chrání vrut před korozí.

- Kluzný lak snižuje tření vrutu o materiál a přispívá k tomu, že vrut lze lehce zašroubovat. Tam, kde zůstává vrut vystaven povětrnostním vlivům, slouží jako další vrstva ochrany vrutu před korozí.

- Při použití podložky, pouze u průměru 6 mm, se zvyšuje protahovací síla = ještě vyšší svěrná síla ve spoji.

Kategorie: