UHLÍ A BRIKETY

Černé uhlí

ČERNÉ UHLÍ patří mezi jedno z nejdůležitějších fosilních paliv, které se využívalo už dříve, avšak průmyslová revoluce dala rozvoji těžby černého bohatství nový impuls. Na rozdíl od hnědého uhlí se černé uhlí těží hlavně v podzemí. Nerostné bohatství v tuhé podobě vzniklo dlouhodobým procesem z odumřelých živočichů a rostlin v bažinách. V dnešní době je černé uhlí jedním z hlavních surovin při výrobě elektřiny a lze jej zušlechťován na koks. Těžba uhlí má i u nás velkou historii a na našem území se „černé zlato“ těží dodnes.

Uhelné brikety

Kvalitní palivo pro vaše kotle, kamna a krby, to jsou HNĚDOUHELNÉ BRIKETY REKORD, které mají dlouhou tradici. Brikety REKORD přináší německou kvalitu za "českou cenu". Úspěšně se používají jako palivo v krbech, kachlových kamnech a jiných topných zařízeních. Potěší nás nejenom svou vysokou výhřevností a dlouhotrvajícím žhnutím, ale i krásnými plameny a malým množstvím kouře. Navíc se do hodnotné suroviny, kterou ani není třeba dovážet zdaleka, nepřidávají žádná pojiva. Na Brikety REKORD se vždy můžete spolehnout – jejich kvalita je konstantní!.

 

Dřevěné brikety

DŘEVĚNÉ BRIKETY se lisují z kvalitních suchých pilin pod vysokým tlakem bez použití jakéhokoliv pojiv a příměsí. Při jejich spalování vzniká malé množství kouře bez škodlivých plynů. Popel z těchto dřevěných briket je díky obsahu draslíku vhodný jako hnojivo na zahrádky. Mezi další výhody patří vysoká výhřevnost, dlouhá doba hoření, praktická balení nenáročné na prostor, čistota při manipulaci a další. Brikety máme z tvrdého dřeva balené po 10kg.

Přihlásit se k odběru UHLÍ A BRIKETY